любой верш Максима Багдановича написать и написать асноуную думку, пра што гаворыцца, каму прысвечаны

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Маёвая песня Па- над белым пухам вішняў, Быццам сіні аганёк, Б*ецца, ўецца шпаркі, лёгкі Сінякрылы матылёк.   Навакол усё паветра Ў струнах сонца залаіых, Ён дрыжачымі крыламі Звоніць ледзьве чутна ў іх.   І ліецца хваляй песня - Ціхі, ясны гімн вясне. Ці не сэрца напявае, Навявае яго мне?   Ці не вецер гэта звонкі Ў тонкіх зёлках ўапаціць? Або мо сухі, высокі Ля ракі чарот шуміць?   Не паняць таго ніколі Не разведаць, не спазнаць: Не даюць мне думаць зыкі, Што ляцяць, дрыжаць, звіняць.   Песня рвецца і ліецца На раздольны, вольны свет. Але хто яе пачуе? Можа, толькі сам паэт.   Асн. думка: трэба і нам прыслухоўвацца да прыроды, каб паняць прыроду.  Гаворыцца пра прыроду. Прысвечаны вясне, усёй прыродзе.