Make the sentences belowinterrogative and negative. 1. I ussually take a lot of pills when I have a sore throat. 2. I have no temperature. 3. You have to stay in bed when you are running a high temperature. 4. I fell better to...

Make the sentences belowinterrogative and negative. 1. I ussually take a lot of pills when I have a sore throat. 2. I have no temperature. 3. You have to stay in bed when you are running a high temperature. 4. I fell better today. 5. I often fell ill when I was a child. 6. I slept badly last night. ssssoooooooossssss
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Я обычно беру много таблеток, когда у меня есть боль в горле. 2. У меня нет температуры. 3. Вы должны оставаться в постели, когда вы работаете с высокой температурой. 4. Сегодня я упал лучше. 5. Я часто заболел, когда я был ребенком. 6. Я плохо спал прошлой ночью.