Make true sentences. Use the correct from of like. 1. Sadie doesn't like meat. 1 Sadie / meat 2 I / vegetables 3 Joe / basketball 4 I / sport 5 Sadie / steak 6 Joe and Sadie / music

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i like vegetables joe like's basketball i like sport sadie like steak Joe and Sadie like listen music
Гость
I like vegetables Joe likes basketball I like sport Sadie does not like steak Joe and Sadie like music