Make up 10 words and ladel the pictures 0) class 1) home 2) note 3) text 4) lunch 5) class 6) day 7) bed 8) fun 9) week 10) school Указать школьные предметыroom book work time end mates book work time box fair

Make up 10 words and ladel the pictures 0) class 1) home 2) note 3) text 4) lunch 5) class 6) day 7) bed 8) fun 9) week 10) school Указать школьные предметы room book work time end mates book work time box fair
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
0)class room 1)home work 2)note book 3)text 4)lunch box 5)class work 6)work day 7)bedroom 8)fun mates 9)weekend 10)school time