Make up dialogues.Use:-Can I speak to...?-I'm sorry. He / She isn't in.-Can you phone back at...?-What a pity!-Of course,...Заранее спасибо

Make up dialogues.Use: -Can I speak to...? -I'm sorry. He / She isn't in. -Can you phone back at...? -What a pity! -Of course,... Заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Can I speak to Dasha ( Могу ли я поговорить с Дашей или др.имя) - I'm sorry. She isn't home ( Я извиняюсь, она не дома) -  What a pity! ( как жаль!) - Can you phone back at 18-00? ) Можете ли вы перезвонить в 18-00?) -  Of course. thank you ( Конечно. спасибо)