Мастацкия сродки к стихотворению Анатоля Вялюгина "Спелы бор" З усих саборау есць сабор, Дзе згодзен я малицца: У спелым леце, спелы бор, Звиняць твае звантцы. У душным водар палян, Дзе маладосць хадзила, Багун, дурничник...

Мастацкия сродки к стихотворению Анатоля Вялюгина "Спелы бор" З усих саборау есць сабор, Дзе згодзен я малицца: У спелым леце, спелы бор, Звиняць твае звантцы. У душным водар палян, Дзе маладосць хадзила, Багун, дурничник, дурнап'ян—раздзьмули усе кадзила. Стаяць палки баравикоу; Дрыжыць басок чмялины. Глыбоки мох, на лисцях кроу Мядзвежае малины. Падсочак стрэлы на ствалах, Нибы крыжы пакуты. Спяшаецца барсук-манах У цемны свой закутак... На кожным кроку навина, И душна ад чабору, А песню кожная сасна Свайму спявае бору.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
спелае лета-эпітэт спелы бор-метафара маладосць хадзіла-метафара душны водар-эпітэт палкі баравікоў-метафара дрыжыць басок-метафара мядзвежае маліны-метафара падсочак стрэлы-метафара барсук-манах-перыфраза спявае бору-метафара