Mg+? = MgOFe(OH)3=Fe2 O3 + ?Zn + ? =Cu +ZnCi2? + HCI= ZnCi2 + ?

Mg+? = MgO Fe(OH)3=Fe2 O3 + ? Zn + ? =Cu +ZnCi2 ? + HCI= ZnCi2 + ?
Гость
2Mg+O2 =2 MgO 2Fe(OH)3=Fe2 O3 + 3H2O Zn +CuCl2  =Cu +ZnCL2 Zn+ 2HCI= ZnCL2 + H2