Мне нужно 10 предложений с презенс континиус!Помогите пожалуйста

Мне нужно 10 предложений с презенс континиус! Помогите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I'm eating now. 2.mama is washing dishes now. 3.I am reading at that moment. 4.cat is jumping at me now. 5 I am angry now. 6.masha is going to school at this moment. 7 aunt is talking on the phone now. 8.is my father reading now? 9.are you talking on the phone now? 10.I am watering the flowers now.