Мое хобби цветы!!написать 5 предложений!на англиском языке с переводом!пожалуйста!!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm fond of flowers. There are a lot of flowers in my flat. I'm dreaming to open my own flower shop. I like them because they smell nice and look great. They make our lives beatiful.
Гость
I like flowers. This my hobby. Every day I watered the flowers,take care of them. At the cottage I have my own garden that I tended too.
Мне нравятся цветы. Это моё хобби. Каждый день я поливаю цветы,забочусь о них.
На даче у меня есть свой собственный сад,за которым я ухаживаю тоже.