Монеры в школе не сочинение просто 5 предложений на англиском дам 7 балов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) You must tell "Hello" to your teacher, then he comes to the class. 2) You mustn't eat any food, or drink any drinks on the lessons. 3) You mustn't speak with your partner by desk on the lessons. 4) You mustn't shout on the lessons. 5) You must follow to all teacher's rules on the lessons.