Может кто помочь решить? Буду очень благодарна. Дам 60 баллов, если все три поможете
Может кто помочь решить? Буду очень благодарна. Дам 60 баллов, если все три поможетесделать
Ответ(ы) на вопрос:
C. 1 have been; 2 be;
3 will be; 4 have been; 5 have beenD. 1 will (shall)
have cooked; 2 will (shall) have been waiting; 3 will (shall) have been
swimming; 4 won`t have finished; 5 Jan will have been talking; 6 won`t (shan`t)
have been climbing; 7 will probably have passed; 8 Will you have done; 9 Elaine
will have been working; 10 won`t (shan`t) probably have left.
E. 1 by the time
we`ll have got; 2 as soon as I finish; 3 while you are travelling; 4 before
they don`t show “Titan”; 5 I`ll be taking; 6 after we have watched; I`ll have
sent; 8 until you do; 9 by the time; 10 once we have