Можете пожалуйста составить 10 предложений с отмеченными словами + слова Dish Festival Fresh Harvest Holiday Rice Street Exchange gifts ( в любом времени, можно использовать не все слова )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Was the festival cake tasty? I usually eat cereal with milk. She is washing the dishes. I like pizza more than pasta. I needsome money to buy an ice cream. This bowl is full of soup. Would you like a pineapple juice? This meat is fresh. I had a wonderful holiday. Do you like rice?