My family like holidays very much because you can have fun all day long and't have to do anything. Our favorite holiday is a New Year's Day. My family and l celebrate it together with relatives at the 3 l st of December. Grandf...

My family like holidays very much because you can have fun all day long and't have to do anything. Our favorite holiday is a New Year's Day. My family and l celebrate it together with relatives at the 3 l st of December. Grandfather Frost and his granddaughter Snegurochka are thought to be the main characters of New Year in Russia. They deliver and give presents to small children. At Christmas Day, together with my family we sing , dance ang have fun. переведите на рус плиз
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
переводчик в помощь:))
Гость
Моя семья очень любит все праздники, потому что можно весело провести время в течении всего дня и сделать что-нибудь. Наш любимый праздник - Новый год. Моя семья и я празднуем его вместе с родными третьего декабря. Дедушка Мороз и его внучка Снегурочка являются главными героями Нового года в России. Они доставляют и дарят подарки маленьким детям. В день Рождества мы поём, танцуем и получаем удовольствие.