На двох полицях стояли лише книжки з математики,причому на першій полиці було в 2 рази більше книжок,ніж на другій .Після того як з першої полиці взяли 15 книжок,а з другої -3 книжки,вже на другій полиці стало в 2р більше книжо...

На двох полицях стояли лише книжки з математики,причому на першій полиці було в 2 рази більше книжок,ніж на другій .Після того як з першої полиці взяли 15 книжок,а з другої -3 книжки,вже на другій полиці стало в 2р більше книжок,ніж на першій.Скільки всього було книжок на двох полицях?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Две полки - два неизвестных - Х и У. Пишем два уравнения - по тексту задачи. 1) Х = 2*У 2)  2*(Х-15) = У-3  2х - 30= У - 3 Подставим ур. 1) в 2) 4*У - 30 = У - 3 3*у = 27 У= 9 - ОТВЕТ Х=2*у = 18 - ОТВЕТ