На фотке 6 класс английский язык Афанасьева ex6 p 64. решите да пжж

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) MRS Johnson are buying fruits in the fruit market. 2) Kate is looking at souvenirs in the souvenir shop. 3) The girls are feeding the ducks on the bridge. 4) Sam and Susan having a supper in the café. 5) Mark is taking pictures of the church. ( Разброс получилось ну у тебя фотка такая была по этому).