На полицях у шафi стояло 240 книжок. На трьох верхнiх полицях було по 40 книжок, решта книжок стояли на нижнiх полицях, по 20 на кожнiй. Скiльки нижнiх полиць у шафi займали книжки?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3*40=120 - книжок на трьох верхнiх полицях 240-120=120 - книжок стояли на нижнiх полицях 120:20=6 - нижніх полиць у шафi займали книжки