Надо на английский придумать историю из жизни и перевести ее .Помогите пожалуйста.Не фантастическую а ту которая могла бы пройзойти на самом деле

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Well, it happened with me two weeks ago. It was unusual day, because at seven a.m. I was standing near my best friend's house. I was waiting her when suddenly I heard the noise. It was a little Kitty. He was small and dirty. Then my friend noticed us and we went to the vet together. After that ,Sasha gave the Kitty to her mother, and now name of this Kitty is HELP