Надо написать сочинение на тему "Книга самое древнее средство информации".Очень срочно.(на английском языке естественно)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
book-the most ancient media. the very first pieces of paper were popirusy that were invented by Egyptians . On iroglify wrote to them, since these sheets were used for writing,and many years later,people invited papers from wood,a than,books appeared.