Надо ответить на вапросы на татарсКом первое фото это вопросы а второе это его био

Надо ответить на вапросы на татарсКом первое фото это вопросы а второе это его биография
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1 Равиль Фәйзуллин Казан дәүләт университетында филосифие булегендә укый.                                                                                            2 Аның шигырләре туган ил халык язмышы һәм табигать турында.       3. Ул "Казан утлары" журналынын баш редакторы булып эшләде.