Надо переделать предложение в вопрос: Пример: His surname is Toropov. What`s his surname? Ex: 1. He`s 30 years old How....? 2. I`m going with my brother Who...with? 3. I`m going to the bitch. Where...? 4. I`m arrives at s...

Надо переделать предложение в вопрос: Пример: His surname is Toropov. What`s his surname? Ex: 1. He`s 30 years old How....? 2. I`m going with my brother Who...with? 3. I`m going to the bitch. Where...? 4. I`m arrives at seven o`clock. What...? 5. I`m running because I`m late! Why...?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1How old is he? 2Who are you going with? 3Where are you going? 4неправильно написанное предложение 5Why are you running? 4 напишите в комментарии. я напишу