Надо подобрать однокоренные слова к словам argument,behavior, education,trouble, punish

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
    Argument-argue   Behavior-behave   Education-educat   Trouble -не имеет   punish-punished
Гость
punish, punishment, punished, punishingly, punishable, punishability. education, educate, educated, educatedly. argument, argue, arguably, arguable, arguant. behavior, behave, behaved. trouble, troubable, troubled, troublemaker.