Надо поставить слова на места чтоб получились предложения. образец как надо сделать:harry/not like/skate harry doesn't like skating. 1)lucy/be/fond of/pfint 2)peter/can't stand/listen/to lucy's music 3)my father/often/go/fish 4...

Надо поставить слова на места чтоб получились предложения. образец как надо сделать:harry/not like/skate harry doesn't like skating. 1)lucy/be/fond of/pfint 2)peter/can't stand/listen/to lucy's music 3)my father/often/go/fish 4)i/really enjoy/cook 5)he/be/very keen on/collect/model cars 6)chrissie/never/go/shop/at weekends 7)kelly/be/afraid of/walk/in the dark
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) lucy/be/fond of/pfint 2) peter/can't stand/listening/to lucy's music 3) my father/often/go/fisingh 4) i/really enjoy/cooking 5) he/is/very keen on/collecting/model cars 6) chrissie has never/gone/shopping/at weekends 7) kelly is  afraid of walking in the dark