Надо слова в скобках поставить в Present Simple1)Danny (to eat) cereal every morning2)John not (go) to scool on Sunday3)My plain (arrive) at 7 tomorrow4)Our first lesson (begin) at 8:00 tomorrow morning5)It often (rain)in autum...

Надо слова в скобках поставить в Present Simple 1)Danny (to eat) cereal every morning 2)John not (go) to scool on Sunday 3)My plain (arrive) at 7 tomorrow 4)Our first lesson (begin) at 8:00 tomorrow morning 5)It often (rain)in autum 6)Children (like) to play computer games
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. eats 2.doesn't go 3. arrives 4.begins 5.rains 6. like
Гость
1) eat 2) doesn't go 3) arrives 4) begins 5)rains 6) like