Надо выбрать что в скобках либо a lot of либо little . I have ( a lot of / little ) free time . My parents are ( busy / free) at weekends . I ( hate / like ) looking after house plants . I think ( singing / dancing) is a lot of...

Надо выбрать что в скобках либо a lot of либо little . I have ( a lot of / little ) free time . My parents are ( busy / free) at weekends . I ( hate / like ) looking after house plants . I think ( singing / dancing) is a lot of fun . I find it ( easy / difficult) to learn English. I want to be a success ( in sport/ my family). I'm ( often/ not often) ill.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a lot, busy, like, dancing, difficult, in sport, not often