Найди и исправь ошибки. Запиши предложения без ошибок. 1. Did he played tennis yesterday? - ___________

Найди и исправь ошибки. Запиши предложения без ошибок. 1. Did he played tennis yesterday? - ___________________________________________________ 2. I has written a test. - _____________________________________________________________ 3. She has already dance on the concert. ________________________________________________ 4. Did my mother read a book? – Yes, he did. - __________________________________________ 5. Has it drunk milk? – No, it have not. - _______________________________________________ 6. Have you done your homework? – No, you have not. - __________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Did he play tennis yesterday? -  2. I have written a test.  3. She has already danced on the concert.  4. Did my mother read a book? – Yes, she did.  5. Has it drunk milk? – No, it has not.  6. Have you done your homework? – No, I have not.