Напешите 5 складаных сказау и укажите вид каждого складаного сказа )) помогите пж))!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Прыпякае сонца, ды вее лагодня ветрык (складаназлучаны) 2. Было хмарна,але дажджу не было (складаназлучаны) 3.Таварыш той,хто заусёды паможа у бядзе (складаназалежны) 4. Алесь пачуу - минула лиха. (складаны бяззлучникавы сказ) 5. Вы не падкажаце, як хутчэй даехаць да Полацка? (складаназалежны)