Напиги чтр сейчас делают эти люди пользуясь подсказками образец: Lulu/sleep/now-She is sleeping now.1.My little brother/play a qame/now 2.My big sister and l/read a book/now 3.Grandpa and Grandma/talk/now 4.The children/sing a ...
Напиги чтр сейчас делают эти люди пользуясь подсказками образец: Lulu/sleep/now-She is sleeping now.1.My little brother/play a qame/now 2.My big sister and l/read a book/now 3.Grandpa and Grandma/talk/now 4.The children/sing a song/now 5.The child/drink milk/now
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)My little brother is playing a game now 2)My big sister and I are reading a book now 3)Grandpa and grandma are talking now 4)The children are signing a song now 5)The child is drinking a milk now