Написать 10 коротких легких пословиц на казахском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1   Сөз қадірін білмеген өз қадірін білмейді.       Кто слово не ценит, тот себя не ценит. 2   Жанған от тәнді жылытады, жақсы сөз жанды жылытады.       Зажжённый огонь тело греет, доброе слово – душу. 3   Қиыстырып қаласаң отын жанар, қиыстырып айтсаң халық нанар.       Если ладно сложишь, дрова загорятся; если складно скажешь, люди поверят. 4   Ми ойлағанды тіл тындырады.       Что в голове зарождается, язык на свет выдает. 5   Жыланның уы – тісінде, адамның уы – тілінде.       Яд змеи – в зубах, яд человека – в языке. 6   Жаман сөз жылатады, жақсы сөз жұбатады.       Плохое слово до слёз доводит, хорошее слово утешает. 7   Құлаққа кірген суық сөз – көңіліңе барып мұз болар.       Вошедшее в ухо холодное слово, в душе льдом становится. 8   Жаман сөз – жанға кірген тікен.       Дурное слово занозой вонзается в душу. 9   Өсекшінің тілі қышып тұрады.       У сплетника язык чешется.10   Көп сөз – күміс, аз сөз – алтын.        Многословие – серебро, молчание – золото.
Гость
1.Отан оттан да ыстық. 2.Отан қуат,отбасы шуақ. 3.Отанды сүю отбасынан басталады. 4.Ауылым алтын -бесігім. 5.Көз қорқақ,қол батыр. 6.Ер қанаты --ат. 7.Байлықтың атасы -еңбек,анасы-жер. 8.Мектеп -білім бесігі. 9.Өмір--үлкен мектеп. 10.Күш білімде, білім кітапта. 11.Кітап--білім кілті.