Написать 10 предложений по английскому о том что я собираюсь делать летом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This summer I will go to the countryside. I gonna` have fun with my friends and swim in the lake. Maybe I`ll cook something with my grandmother, for example fried meet or baked vegetables. But I would like to go abroad and get to know new people and places.