Написать 6-7 предложений как я провел лето на английском Очень нужно помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This summer I spent at home with his family. The weather this year was very happy so we decided not to go no where. To us, we came away picnics. Lots of sunbathing, swimming. Even this summer, I was unwell guinea pig named 'Peppa. "That's how I spent this summer