Написать что любят и не любят есть члены вашей семьи и твой друг?английский 3 класс сборик уражнений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My friend loves to eat for Breakfast cereal, loaf with butter and cheese, and milk. Lunch: mashed potatoes with cutlet, juice and bread. Dinner: soup and tea. On snack: Yogurt and a muffin with raisins