Написать диалог по английски в ресторане между официантом и посетителем.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello, how can I help you. -Hello I would like to have table for one please. -Of course, here you are. Would you like any drinks to start? - Yes, I would like to order a cup of black tea. - Of course. Would you like anything to eat? - I would like to order chicken with chips. - Any dessert for you? - I am not sure yet,, may be later, thank you. - Thank you, I will bring your order as soon as it will be ready.