Написать-Ing форме следующие Verds пожалуйста помогите 1)Wash    2)play     3)dress4)take 5)go6)make 7)put8)know9)begin 10)skate

Написать-Ing форме следующие Verds  пожалуйста помогите  1)Wash     2)play      3)dress 4)take 5)go 6)make 7)put 8)know 9)begin 10)skate
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
washing playing dressing taking going making putting knowing begining skating
Гость
Washing Playing Dressing Taking Going Making Putting Knowing Beginning Skating