Написать как я провожу свой день на анг языке.(учусь с утра обычно 6уроков +дополнительные уроки потом иду еду домой на автобусе кушаю делаю уроки потом смотрю телевизор потом спать)типа в таком роде проходит мой день.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I get up at 6 o'clock in the morning. Then I go to the bathroom and start brush my teeth. Before I brushed my teeth, I go to the kitchen. I like a big breakfast in the morning- fried eggs and bacon, or maybe porridge and toast. And, of course, I always have a pot of good breakfast tea. When it is half past six I start to wear my uniform. And, I go to school. I have 6 lessons in my school today. I go out of there at 13:00 and go home.In the evening I usually watch TV or do my homework.