Написать краткий ответ 1. Is Tim's rabbit slim? Yes,..... 2. Is it Ann's bag? Yes,... 3.Can the frog sing? Yes....4. Is the frog b

Написать краткий ответ 1. Is Tim's rabbit slim? Yes,..... 2. Is it Ann's bag? Yes,... 3.Can the frog sing? Yes....4. Is the frog big? Yes.... 5. Can Bob's frogs swim? Yes...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yes, he is / No, it isn't 2. Yes, it is / No, it isn't 3. Yes, it can / No, it can't 4. Yes, it is / No, it isn't 5. Yes, they can / No, they can't