Написать МАЛЕНЬКИЙ рассказ НА АНГЛИЙСКОМ! Подростковая жизнь. 1. Когда начинается/заканчивается школа(в 8:30-13:15) 2.Вы получаете карманные деньги?(да) 3.Как вы проводите свое свободное время(играю в комп., гуляю) 4.Вам хорошо...

Написать МАЛЕНЬКИЙ рассказ НА АНГЛИЙСКОМ! Подростковая жизнь. 1. Когда начинается/заканчивается школа(в 8:30-13:15) 2.Вы получаете карманные деньги?(да) 3.Как вы проводите свое свободное время(играю в комп., гуляю) 4.Вам хорошо с вашей семьей? 5.Чем вам нравится быть подростком?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am a teenager .I am 14. Every day I go to school. I can’t say that I like school. Sometimes it is fun there, but sometimes it is boring. In my free time I like walking with my friends. I like being with my computer: surfing the Internet or talk to my friends.  I have not much free time. My lessons start at 8.30 and end at 13.15. Fortunately My parents give me pocket money, I can buy something I like. I like my family. They always try to understand me. I like being a teenager. I have a lot of opportunities in my life. I can choose now the right direction of my future life.  I have a great life with loving friends and family.