Написать на английском сочинение My favourite film (Мой любимый фильм Дивергент) не менее

Написать на английском сочинение My favourite film (Мой любимый фильм Дивергент) не менее10 предложений!! Надо срочно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Now I want to tell you about my favourite film. My favourite film is "Devirgent". It's fantasy. It's story about girl, which change the world. Lead role played Sheylin Woodly. It was very intresting. It also had amazing special effects. It film recorded by book. I think this film great.