Написать на английском2 предложения какая мебель есть в твоем классе и где она находится
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In my class there are three rows of desks and plenty of chairs.And we have a huge closet and the teacher's Desk. Our Windows are different kinds of flowers and a small aquarium. The class contains various posters with formulas and solutions.