Написать о своих каникулах (7-8) предложений в Past simple ( я их провела гуляя на улице находясь в макдональце и я еще ходила в кофе) сделайте так чтобы было интересно главные слова я дала:-)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My holiday have a lot of fun. I and my friends was in Paris. We meet a new friends. We was in DicneyLand. It was very funy. We saw a princess, kings, qeens. Our new friend told us Paris history. It has a lot of interesting Kings. And I is good in French after our travel.