Написать по пять прыказак со словами вучоба и праца на белорускай мове

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
○ Пра вучобу,●пра працу. ○Не навучышся,пакуль не прамучышся. ●Гультай за працу-мазоль за руку. ●Праца i руки-моцныя заруки. ●Жаданач праца,як сонца узыход. ●Дружная праца-крынiца багацця. ●Святочнаму дню-святочная праца. ○Вучэнне без умення не карысць,а бяда. ○Меней гавары-больей ведаць будзеш. ○Навука хоц намучыць,алк жыць навучыць. ○