Написать сочинение(10-15 предложений) на английском языке "Traditional way of life Azerbaijanis".объяснить из каких домов в какие дома перешли,в каких домах жили,с древности и до этого времени.Очкнь срочно.Даю 20 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Traditional way of Azerbaijans was very different.They are asian people . They have live in wooden houses.Most of them lived in huts and tents.Because they were also nomad people.After centuries they change their way of life.Nowadays Azerbaijans also have modern life style