Написать стих на английском языке к теме "война и мир".И чтобы если посмотреть первую букву каждой строки по вертикали,то получалась слово "peace".Помогите пожалуйста...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
"People, why you are fighting?" asked mysterious voice. Everyone heard but noone could answer. An answer was given a long time ago. Core of the human being is to be guide to the light to Each other on that difficult path.