Написать третьего лица единственного числа из следующих глаголов по англ. срочно!!!! I speak- he I carry- he I go-he I wash- he I eat- he I play- he I write-he I teach-he I live -he I like-he I write-he I sleep-he I laugh-he I...
Написать третьего лица единственного числа из следующих глаголов по англ.
срочно!!!!
I speak- he
I carry- he
I go-he
I wash- he
I eat- he
I play- he
I write-he
I teach-he
I live -he
I like-he
I write-he
I sleep-he
I laugh-he
I hunt-he
Ответ(ы) на вопрос:
he speaks, he carries, he goes, he washes, he eats, he plays, he writes, he teaches, he lives, he likes, he writes, he sleeps, he laughs, he hunts