Написать верш на тэму зима з словами: ... бег ...старанна ...раны ...снег ...абшара ...голле ...наваколле ...мар ...дни ...скруха ...вуха ...цишыни

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ледзь мы чуем санак бег, бяжым мы з хлопцамі старанна і незагойные жыццём раны не перашкода ўбачыць снег! Мы бяжым і палеў абшара цягне нас. І кліча гучна голле: "зірні ж ты, люд, на наваколле, успомні, колькі ў цябе мар! Тады і дні студзеныя не дні, А на душы як і ў Плачкі- скруха Але ж ты люд, хай дайдзе да твайго вуха, што прыгажосць зімы ў цішыні!