Напиши 5 предложенний на английском языке что ты бы ты купил из одежды в разные времена года

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
On the summer I  would  have bought a shorts a T shirt,and  shales On the winter i would have bought  a gloves anorak and a hat On the  spring I woulg have bought trainers and sportcoustium On the autumn I would have bought a raincoat and boots