Напиши что произойдёт: drink, go, have, live, play, speak, take,teach,visit, write Пример: He will buy a computer. 1. The Browns................in that house. 2. I ............. a lletter to my friend. 3. Ted ............... hi...

Напиши что произойдёт: drink, go, have, live, play, speak, take,teach,visit, write Пример: He will buy a computer. 1. The Browns................in that house. 2. I ............. a lletter to my friend. 3. Ted ............... his grandparents. 4. My mother and I .......... for a walk. 5. I ............water. 6. They ..............English to you. 7. We ............chess. 8. I ............. my parrot to talk. 9. He .............. his dog for a walk. 10. Mary .......... porridge for breakfast.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
will live, will write, will visit, will go, will drink, will speak, will play, will teach, will take, will have
Гость
1.live(Брауны живут в этом доме) 2.write(Я написал письмо другу) 3.visit(Тед посетил своего дедушку) 4.go(Моя мама и я идём гулять) 5.drink(Я пью воду) 6.teach(Они говорят на английском с тобой) 7.play(Мы играем в шахматы) 8.teach(Я учу говорить своего попугая) 9.take(Он вывел собаку на улицу) 10.have(У Мэри каша на завтрак)