Напиши данные предложения, заменив имена собственные местоимениями. 1. Dad is happy. 2. Rose and I are sad. 3. Rex can see a little chick. 4. Tom is a bad cook. 5. Betsy is cold. 6. Sport is funny. 7. Olga and I are not old.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is happy. We are sad. He can see a little chick. He is a bad cook. She is cold. It is funny. We are not old.