Напиши короткое письмо другу о том, что вы делали в прошлые выходные. НА АНГЛИЙСКО?

Напиши короткое письмо другу о том, что вы делали в прошлые выходные. НА АНГЛИЙСКО?? ЯЗЫКЕ!!! Даю 25 баллов!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi, dear! I'm so glad to text you again. I've just got back from the sunny LA beach. We've spent 2 days there with my mom and dad. It was really magnicifent. We played football and volleyball and also enjoyed delicious food from Tesco like pizza and mangos. But my favorite pastime was swimming in the ocean. I will never forget it. So, what about your holidays? How did you spend it? Your sincerely, (твое имя).