Напиши краткие ответы на данные вопросы. 1) Do you live in Moscow? 2) Is your family large? 3) Can you speak English? 4) Does your best friend have a pet? best - лучший

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Yes, I do. 2. No, it isn't. 3. Yes, I can. 4. Yes, he does. или 1. No, I don't 2. Yes, it is. 3. No, I can't 4. No, he doesn't
Гость
1.Yes,I do/No,I don't 2.Yes,it is/No,it's not 3.Yes,I can/No,I can't 4.Yes,he does/No,he doesn't