Напиши о своем любимом животном. Воспользуйся планом: My favorite animal is ... . It lives in ... . It has got ... . It can ... well. It likes to eat ... . It's nice ... . Хочу написать про мою рыбку :-) Но както неочень понятн...

Напиши о своем любимом животном. Воспользуйся планом: My favorite animal is ... . It lives in ... . It has got ... . It can ... well. It likes to eat ... . It's nice ... . Хочу написать про мою рыбку :-) Но както неочень понятно.... Поможите? Пожайлуста..
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite animal is fish.It lives in water.It has got beautiful tail.It can swim well.It likes to eat warms and special food for fishes.It's nice and kind.